Spotkanie kulturowe o Kostaryce

Dnia 22 czerwca 2017 roku odbyło się, niestety już ostatnie, spotkanie kulturowe w ramach projektu „Las diferencias culturales”. Wydarzenie dotyczyło pięknego kraju jakim jest Kostaryka. Nasz gość specjalny – Pan Freddy Antonio Araya Alpizar – nauczyciel języka hiszpańskiego z liceum ogólnokształcącego – wspaniale wczuł się w swoją rolę i bardzo dokładnie opowiedział o swoim państwie, przedstawiając obszerną prezentację z mnóstwem cudownych fotografii. Pan Freddy mówił do zgromadzonej publiczności – wszystkich uczniów obecnych w tym dniu w szkole po hiszpańsku, jednak dzięki łatwemu słownictwu i wyraźnym wypowiedziom był nieźle rozumiany nawet przez niektóre osoby uczące się innego języka obcego 🙂 Na zakończenie gość odpowiedział na pytania zadane przez prowadzącą oraz podziękował za zaproszenie na spotkanie.

Tą uroczystością zakończył się projekt stypendialny Amelii Rosiak z klasy 2d realizowany w ramach „Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – Najlepsza inwestycja w człowieka”. Był to pracowity czas i nowe obowiązki, lecz przede wszystkim niesamowita i niezapomniana przygoda, która zmieniła zwykłe uczniowskie życie drugoklasistki gimnazjum. Ameryka Łacińska była na wyciągnięcie ręki, a każdy kolejny gość z pasją prezentował swój kraj i rozbudzał podróżnicze marzenia 🙂 Gwatemala, Kolumbia, Wenezuela, Ekwador, Meksyk, Peru, Argentyna, Kostaryka … POLECAM !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kostaryka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.