Spotkanie kulturowe o Gwatemali

Dnia 27 marca 2017 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie kulturowe o Gwatemali. Odbyło się ono w ramach projektu „Las diferencias culturales”, który realizuje Amelia Rosiak – uczennica klasy 2d pod opieką pani Małgorzaty Sobczyk (nauczycielki języka hiszpańskiego).
Swoją obecnością zaszczycił nas specjalny gość Pan Oscar Gil Ochoa, Gwatemalczyk, obecnie mieszkający w Warszawie. Jest on nauczycielem pracującym w jednym z warszawskich gimnazjów. W spotkaniu brały udział klasy 1e, 2d i 2e. Przebiegło ono w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pan Oscar z wielkim zaangażowaniem opowiedział nam o swoim rodzinnym kraju oraz przedstawił zdjęcia. Udzielał odpowiedzi podczas wywiadu przeprowadzonego przez Amelię. Wprawił także publiczność w dobry humor i wywoływał uśmiechy na twarzach odpowiadając na ciekawe i czasami zaskakujące pytania.
Pod koniec uroczystości Pani Dyrektor oficjalnie podziękowała gościowi za przyjęcie zaproszenia na spotkanie, a uczniowie rozeszli się na swoje lekcje z głowami pełnymi nowych wrażeń, doświadczeń i wiedzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gwatemala. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.