Spotkanie kulturowe o Meksyku

26 maja 2017 roku miało miejsce piąte spotkanie kulturowe w ramach projektu „Las diferencias culturales” realizowanego przez Amelię Rosiak, uczennicę klasy 2d, w ramach Mazowieckiego Stypendium dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych – Najlepsza Inwestycja w Człowieka. Krajem, który tym razem zaszczycił obecnością naszą szkołę był Meksyk, natomiast gośćmi specjalnymi: Pani Elżbieta Chrzanowska – dokumentalistka i producentka filmowa oraz Meksykanin Pan Vlad Guzman – muzyk i tłumacz. Na uroczystość zostały zaproszone klasy: 1c, 2c i 2d.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu filmu dokumentalnego „Hogar Varsovia-Mexico”, którego autorką jest Pani Ela. Wszyscy zgromadzeni z ciekawością oglądali kolejne klatki tej niesamowitej i jakże interesującej produkcji. Po skończonym seansie nadszedł czas na wywiad z Panem Vladem. Meksykanin z ogromnym poczuciem humoru odpowiedział zarówno na pytania Amelii, jak i obecnych na tym szczególnym wydarzeniu klas. Opowiadał zarówno o Meksyku jak i o swojej ciekawej pracy w Polsce. Niestety, czas płynął bardzo szybko, a spotkanie w niesłychanym tempie dobiegło końca. Była to jednak niezwykła okazja do bliższego poznania takiego różnorodnego kraju, jakim jest Meksyk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Meksyk. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.